Ekologie - úsporné osvětlení LED

Ekologické osvětlení = LED osvětlení

Výrobky mají RoHS certifikát

Jako dobrou zprávu lze říci, že LED světla mají většinou RoHS certifikáty, tedy pokud si je výrobce nechal vyhotovit. Všechny LED ale s přehledem tyto normy splňují, poněvadž neobsahují žádné ze škodlivých prvků, jež tato norma ve velké míře omezuje.

Neškodí našemu zdraví

Ekologické nemusí být neškodlivé, ale LED osvětlení je dobrým dokladem zdravého světla. Díky nevyzařování UV záření a neobsahující rtuťi nám totiž neškodí jako jiné zdroje světel. Jeden kus klasické úsporné žárovky totiž může obsahovat od čtyř do dvaceti miligramů rtuti i další látky.

Začněte s výměnou světel !!

V době rostoucí tendence nádorových onemocnění je tedy LED osvětlení vhodné pro zdravější život. V dnešní době lidé kupují řadu léčiv, vitamínů apod., předcházet zdravějšímu životu se dá však i takto zdánlivě naprosto pro někoho banální, pro jiného důležitou věcí jako je výměna škodlivých úsporek a žárovek za LED osvětlení.

Vyšší životnost = méně odpadu

Životnost diodového osvětlení je oproti ostatním používaným světelným zdrojům také výrazně delší, 30 až 50 tisíc provozních hodin je standard, někdy i více. Výhodné je proto jejich využití také v těžko dostupných svítidlech. S životností LED žárovek také souvisí méně odpadu vyprodukovaného domácností či firmou.

Nižší spotřeba šetří přírodu

Spotřeba elektické energie – Spotřeba elektřiny u LED osvětlení je oproti jiným světelným zdrojům výrazně nižší. Pokud bychom nahrazovali světlo ze 40W žárovky, tak LED zdroje světla dosáhnou stejné světelné intenzity při příkonu pouze 4W. Úspora energie je tedy až 10× nižší než u běžné žárovky!!!

 

 

 

6183x

RoHS:

Cílem RoHS je omezit používání šesti ve směrnici označených látek při výrobě elektrického a elektronického zařízení, které se ve velkých množstvích dostává na skládky a tím přispět k ochraně lidského zdraví a životního prostředí. Naše LED osvětlení splňuje RoHS směrnici s přehledem.

rohs